کفپوش عایق

دستورالعمل جامع آماده سازی سطح جهت اعمال پوششهای ضد خوردگی

کفپوش عایق
کفپوش عایق
  • آماده سازی بتن، کفپوش سیمانی و سازه های سیمانی:

سطح باید سالم، open textured و عاری از دوغابه سیمان و لایه های سست سیمان، گرد و خاک، چربی، روغن و هرگونه آلودگی دیگر باشد. سطوح قدیمی که قبلاً مورد بهره برداری قرار گرفته اند باید از لحاظ نفوذ هرگونه کلراید روغن کنترل و بررسی شوند. حداکثر میزان مجاز کلراید باید کمتر از ۲۵/۰ وزنی باشد. سطح آماده شده می بایست از قدرت Pull-Off بیش از ۱/۵ N/mm2 برخوردار باشد و حداقل میزان  Pull-Offقابل قبول۱ N/mm2 می باشد. میزان رطوبت سطح بتن می بایست کمتر از ۴ درصد وزنی باشد. (میزان رطوبت باید توسط دستگاه اندازه گیریCM-moisture کنترل شود).

 

چندین روش مختلف آماده سازی سطح وجود دارد از قبیل Vacuum Shot blasting ، شستشو با واتر جت (با فشار بیش از bar 800) و همچنین grit blasting سطوح سیمانی صیقلی، صاف و فشرده شده، می بایست با شات بلاست و وکیوم آماده سازی شوند.

ب) در صورتیکه از واتر جت برای آماده سازی سطح استفاده می کنید، شما باید مطمئن شوید که همة ذرات کوچک و سست سیمان از سطح برداشته شده اند. سطح کار باید از زبری سطح با عمق حداقل mm 5/0 برخوردار باشد. واکنش های alkali aggregate را کنترل نمایید. تولید کننده بتن باید این موضوع را تأیید کند که فرمولاسیون بتن شامل هیچگونه از ترکیبات حساس به قلیا در تطابق با راهنمای German DAfStb نیست. لطفاً جهت اطلاعات بیشتر در این خصوص با واحد پوششهای ضد خوردگی شرکت کسری تماس بگیرید.

۳۳۳۳۷ ۷۵۴ ۰۲۱

  • آماده سازی سطوح Vacuum Concrete و سطوح بتن سخت این سطوح باید با دقت بازرسی شوند و به روش ویژه ای مورد عمل قرار بگیرند. پیش از اعمال پوشش بسیار مهم است که تمام شرایط و ویژگی های سطح ثبت شوند. همة عیوب و نواقص می بایست مستند سازی شوند و برای اطلاع مشتری بایگانی شوند.

از پرایمر SIGAS FLOOR DMP و حلال مناسب می توان به عنوان پرایمر نفوذگر در منافذ بتن استفاده نمود.

  • بتن مرطوب و بتن سبز

در مورد افزایش رطوبت و خیس بودن بتن ما استفاده از راهکار تزریق مواد آب بند را توصیه می کنیم. هرگاه یک مانع موثر در برابر ورود آب برقرار شد، ما می توانیم یک سیستم پوشش مناسب پیشنهاد دهیم. لطفاً برای پشتیبانی ویژه با بخش پوششهای صنعتی کسری تماس بگیرید.

۳۳۳۳۸ ۷۵۴ ۰۲۱

در این موارد می توانید از پرایمر SIGAS ZERO EFSR استفاده نمایید. بتن تازه می بایست یک نسبت اختلاط ترکیب با نسبت آب به سیمان کمتر و مساوی ۵ درصد داشته باشد. تقریباً بعد از ۵ روز می توان سطح بتن را با شات بلاست آماده نمود.

در این موارد ما توصیه می کنیم که پرایمر SIGAS FLOOR ZERO EFSR را دو بار اعما ل نمایید. (برای اطلاعات بیشتر می توانید مشخصات فنی محصول را مطالعه فرمایید)

  • بتن قدیمی یا آلوده به روغن

سطوح آلوده به روغن می بایست به صورت مکرر با مواد چربی زدا و مواد شوینده امولوسیونی شسته و آماده شوند (بهتر از مواد تخصصی چربی زدا استفاده شود). جهت اطلاع از این نوع مواد لطفاً با واحد پوششهای ضد خوردگی شرکت کسری تماس بگیرید.

۳۹ ۳۳۳ ۷۵۳ ۰۲۱

پس از چربی زدایی با مواد مذکور می بایست سطوح بتنی را با واتر جت شستشو داد.

بعد از این مرحله می بایست سطوح پاک شده و آماده شده را با پرایمر SIGAS FLOOR DWNT پوشش دهید. ما توصیه می کنیم جهت انجام چنین پروژه ای با یک پیمانکار متخصص مشورت و همکاری نمایید.

  • کفپوش های قیری صنعتی (آسفالت indoor) قبل از اعمال پوشش بر روی آسفالت های ماستیک یا لاتکس یک ارزیابی از کیفیت سطح می بایت انجام شود. قدرت و انعطاف پذیری سطح می بایست تحمل کشش های مورد نیاز را داشته باشد. برای مثال یک پوشش دو میلیمتری نمی توان استحکام کافی بر روی یک سطح نرم داشته باشد. سطح می بایست با شات بلاست، سنگ سایی یا سنگ تراشی (milling) و به نحوی آماده شود که حداقل ۵۰ درصد از سنگدانه های پر کننده نمایان شوند.

نقاط پوک، حفره های خالی، نقاط نرم و معیوب باید برداشته شوند و با ملاتهای تعمیراتی مناسب پر شوند. ما پیشنهاد می کنیم که یک نمونه آزمایشی را در یک منطقه اجرا کنید و نتیجه را بررسی نمایید.

محصول SIGAS FLOOR ZERO PU SL می تواند به عنوان پرایمر و همچنین پوشش خود طراز (self-levelling) استفاده شود.

  • سطوح گچی/مگنزی وانیدراتی

عموماً این رشته از سطوح به عنوان سطوح سخت و مشکل دار در نظر گرفته می شوند. بنابراین قبل از انجام هرگونه عملیات پوششی می بایست با دقت بازرسی شوند و عملیات اصلاح و آماده سازی به شیوه مناسب بر روی آنها انجام گیرد. معمولاً امکان انجام پوشش بر روی این سطوح وجود دارد در صورتیکه تماس با خاک وجود نداشته باشد (لایه میانی کفپوش) هر سطحی که در این شرایط را نداشته باشد با یک سیلر پوشش داده شود. همه سطوح باید سالم، محکم، تمیز و عاری از گرد و خاک، چربی و روغن باشد.سطح را با شات بلاستینگ یا زبر کردن با یک دستگاه ساب مناسب آماده نمایید. قبل و هنگام ساخت کف باید در مقابل رطوبت و آلودگی های احتمالی محافظت شود. این موضوع باید یک وظیفه و تکلیف باشد. رطوبت باقیمانده باید حداکثر ۷-۶ درصد برای مواد معدنی و ۱۲-۸ درصد برای مواد چوبی-گچی باشد. رطوبت باقیمانده برای مواد گچی و انیدریت باید کمتر از ۵ درصد باشد. قدرت Pull Off سطوح مگنزیا باید بیش از ۱/۵N/mm2 و برای سطوح گچی انیدریت باید بیش از ۲/۵N/mm2 باشد.

ما پیشنهاد می کنیم که ابتدا یک نمونة آزمایشی در یک منطقه اعمال شود. لطفاً برای دریافت پیشنهادات فنی با ما تماس بگیرید.

۳۷ ۳۳۳ ۷۵۴ ۰۲۱

  • سطوح چربی:

سطوح چربی باید تمیز، خشک، عاری از گرد و خاک، چربی و روغن و سایر آلودگی ها باشد. اگر لازم است سطح زیر کار را با شات بلاستینگ یا سمباده زنی آماده کنید.

هرکدام از محصولات SIGAS FLOOR ZERO PERF یا SIGAS FLOOR ZERO RPER می توانند به عنوان پرایمر استفاده شوند. ما توصیه می کنیم که یک نمونه آزمایشی در یکی از مناطق اعمال شود و کیفیت را بعد از کیورینگ بررسی نماییم.

  • فلزات (بصورت عمومی):

در صورت لزوم، کل سطح می بایست با واتر جت با فشار بالا (حداقل bar 350) و آب تازه شسته شود تا نمک ها و دیگر آلودگی های آن (مطابق NORSOK M-501 ) پاک شود. بعد از آن سزح فلز را رها می کنیم تا کاملاً خشک شود.

 

کسری کفپوش عایق برق

شرکت کسری تلاش می‌کند با راهنمایی و ارائه مشاوره‌‌های علمی و تخصصی، مناسب‌ترین محصول را برای مصرف مشتریان پیشنهاد دهد.

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.