دستکش عایق برق

دستکش عایق برق و مشخصات فنی آن

دستکش‌ عایق برق، به منظور حفظ جان پرسنل برق کار که به هنگام کار با شبکه تحت فشار برق یا وسایل برقی در معرض خطر برق گرفتگی قرار دارند.

، باید علاوه بر ابزار ویژه این دستکش، کفپوش عایق برق ، کفش و کلاه مخصوص عایق الکتریسیته با رعایت استاندارد تهیه و در اختیار آنان قرار گیرد. دستکش‌های لاستیکی عایق پس از هربار مصرف باید طبق ضوابط توسط افراد ذیصلاح بررسی و کنترل و برای استفاده مجدد آماده شود. دستکش­ های لاستیکی،  برق کاران به واسطه ولتاژ متناوب و یا مستقیم از نظر عایق بودن، برای ماکزیمم ولتاژی که طراحی شده ­اند، تست می ­شوند.

تجهيزات تكميلي  :

۱٫تلمبه آزمايش پنوماتيكي دستكشهاي عايق برق

طبق استاندارد پس از هربار استفاده  از دستكشهاي عايق برق  بويژه انواع کلاس ۰۰ ، ۰ و ۱  قبل از استفاده بعدي اين دستكشها از نظر وجود پارگي، سوراخ و منافذ احتمالي بايستي توسط اين تلمبه ها تحت آزمون پنوماتيكي قرار گيرند. توجه داشته باشيد که تلمبه تست پنوماتيکي دستکشهاي نرمال کلاسهاي ۲، ۳ و ۴ مناسب نبوده زيرا تست اين کلاسها از روش Visual Test (آزمون ديداري) و با چشم و از طريق بازديد دقيق دستکش و کشيدن انگشتها در مسيرهاي مختلف و مشاهده آثار کشيدگي ميسّر است. در اين حالت اگر محل کشيدگي پاره، سوراخ و يا ترک دار شد، دستکش قابل استفاده نبوده و بلافاصله بايستي معدوم گردد.

 

۲٫طرز استفاده از تلمبه پنوماتيکي:

ابتدا واشرهاي لاستيکي را از روي تلمبه برداشته، دستکش را روي قسمت پله اي تلمبه تا پايين ترين قسمت مربوطه مي کشيم و سپس واشرهاي لاستيکي مربوطه را روي دستکش و در محل استقرار خود قرار داده سپس از طريق فشار مکرر به دکمه قرمز رنگ تلمبه دستکش را باد ميکنيم در اين حالت تشخيص هر نوع منفذ در روي دستکش به سهولت قابل تشخيص خواهد بود.

 

 

دستکش عایق برق
دستکش عایق برق

واحد کفپوش عایق برق

شرکت کسری تلاش می‌کند با راهنمایی و ارائه مشاوره‌‌های علمی و تخصصی، مناسب‌ترین محصول را برای مصرف مشتریان پیشنهاد دهد.

ما را دنبال کنید

شما می توانید به راحتی با ما در تماس باشید ، ما نیز از پیدا کردن دوستان جدید بسیار خوشحال میشویم.